Szanowni Państwo,

W dniu 31 maja sklep będzie zakmnięty.
Zamówienia złożone po 29 maja będą wysyłane od 3 czerwca.
Życzymy udanego weekendu!

Bazy Mydlane

Bazy Mydlane są w 100% pochodzenia roślinnego i nie były testowane na zwierzętach. Są odpowiednie dla wegan.

Każdy rodzaj bazy posiada w swoim składzie glicerynę co powoduje, że są delikatne i łagodne dla skóry.

Bazy dzielą się na rodzaje ze względu na ich przeźroczystość. Wszystkie bazy mydlane z naszej oferty nie zawierają SLS.
Każda z nich ma inny skład i właściwości kosmetyczne.

Jest to najprostsza metoda wykonania mydła. Obróbka bazy polega na roztopieniu jej i zalaniu w formy.

Bazy mydlane w naszej ofercie:

Sortuj według:
1
1

Baza mydlana czy baza glicerynowa?

Obie te nazwy tak naprawdę dotyczą tego samego produktu – są wykorzystywane zamiennie, a niekiedy spotykamy się z nazwą „masa mydlana”.

Glicerynowa baza mydlana jest podstawowym składnikiem do wykonania w domu mydła. Dzięki różnym właściwościom baz mydlanych możliwe jest wykonanie mydeł za pomocą odmiennych technik.

Najlepsza baza do mydła

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszą bazę do mydła ponieważ jej wybór zależy od techniki wykonywania mydła oraz wyglądu i efektu jaki ma być osiągnięty.

Najczęściej wykorzystywane są bazy mydlane białe i transparentne (przeźroczyste). Można je w prosty sposób barwić za pomocą odpowiednich barwników do mydeł. Zarówno w białej jak i transparentnej bazie mydlanej można umieścić dodatki w postaci elementów roślinnych jak płatki kwiatów czy susze roślinne, a także sole lub glinki.

Baza mydlana posiada neutralny zapach dzięki czemu po dodaniu zapachu do mydła lub olejku eterycznego można własnoręcznie zrobić mydło z indywidualną nutą zapachową, której nie znajdziecie w żadnym sklepie.

Podczas wykonywania mydełek wykorzystywane są najczęściej dwie techniki Melt & Pour (rozpuścić i wlać) oraz SWIRL (tzw. zakręcone lub zawieszone). Do każdej z tych technik wykorzystuje się inny – dedykowany - rodzaj bazy mydlanej, która posiada odpowiednie właściwości.

Najprostsza jest technika rozpuszczania i zalewania – można do niej wykorzystać niemal każdy rodzaj bazy mydlanej. Prace ograniczają się do rozpuszczenia bazy mydlanej, ewentualnego zabarwienia i dodania zapachu oraz wlania do formy.

Technika SWIRL wymaga nieco wprawy i doświadczenia. Można za pomocą tej techniki wykonać mydła wielokolorowe z różnymi efektami barwnymi.

Baza mydlana hurt

W ofercie naszego sklepu znajdziecie bazy mydlane w opakowaniach dostosowanych wielkością do potrzeb amatorskich oraz profesjonalnych. Prowadzimy sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtową. Bazy mydlane zazwyczaj występują w opakowaniach 1kg oraz 9kg. Dla odbiorców ilości hurtowych posiadamy zniżki – im więcej opakowań kupujecie tym mniejszą cenę za opakowanie uzyskujecie.

© Kraina Świec Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store : Szata graficzna KQSDesign.pl