Szanowni Państwo,

W dniu 31 maja sklep będzie zakmnięty.
Zamówienia złożone po 29 maja będą wysyłane od 3 czerwca.
Życzymy udanego weekendu!

Wosk do świec

Nasz sklep internetowy specjalizuje się w dostarczaniu półproduktów do tworzenia świec m.in. wosków. W ofercie posiadamy wosk do świec o zróżnicowanych parametrach oraz w różnej wielkości opakowaniach (od 1 do 25 kg). Pozwala to na dobranie wosku dostosowanego do wykonywanych świec. Woski w naszym sklepie pochodzą od renomowanych producentów co gwarantuje zachowanie parametrów wosku, jego czystość i zgodność z normami.

Dostępny w ofercie wosk do świec:

Sortuj według:
1 2
1 2

Najpopularniejszy wosk do wyrobu świec

Świece towarzyszą nam od czasów starożytnych gdy stanowiły źródło światła. W tamtych czasach technologia wykonywania świec wymuszała korzystanie z tłuszczów zwierzęcych – dopiero w późniejszym czasie zaczęto korzystać z parafiny i wosków pochodzących z innych źródeł.

Najpopularniejszymi bazami do wykonywania świec jest wosk sojowy oraz parafina. W przypadku wykonywania świec ozdobnych w warunkach domowych i półprofesjonalnych parafina ze względu na łatwopalność może stanowić problem podczas topnienia (parafinę należy topić w kąpieli wodnej). Dlatego entuzjaści własnoręcznie wykonywanych świec najchętniej wykorzystują wosk naturalny – szczególnie wosk sojowy.

Jaki wosk do robienia świec

Wybór rodzaju wosku zależy w dużej mierze od efektu / wyglądu świecy jaki ma być osiągnięty oraz od techniki wykorzystanej do jej wykonania. W naszym sklepie dostępny jest wosk sojowy, wosk palmowy, wosk rzepakowy, wosk słonecznikowy, wosk pszczeli oraz stearyna roślinna (pozyskana z miazgi palmowej). Z każdego z powyższych rodzajów wosku można wykonać świece ozdobne w formie lub naczyniu. Woski naturalne można barwić przeznaczonymi do tego barwnikami oraz nadawać im nuty zapachowe.

Podczas wyboru bazy do wykonania świecy należy zwrócić uwagę na miejsce użycia świecy. Parafina podczas spalania wydziela niekorzystne dla ludzi substancje dlatego wskazane jest jej stosowanie w świecach i zniczach umiejscowionych na wolnym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Wosk sojowy jest 100% naturalny – pochodzenia roślinnego. Podczas spalania wydziela o około 90% mniej dwutlenku węgla niż parafina.

Jaki wosk do świec zapachowych

Świece zapachowe mają na celu uwolnienie nut zapachowych, które zostały dodane do wosku. Podstawowym warunkiem, który musi spełniać najlepszy wosk do świec zapachowych jest jego bezwonność podczas spalania (musi spalać się bez wydzielania własnego zapachu). Dzięki temu powstający zapach jest zgodny z dodanym aromatem lub zestawem zapachowym. Najlepszym woskiem do świec zapachowych jest wosk sojowy, który praktycznie nie ma zapachu własnego podczas spalania i jest idealnym nośnikiem nut zapachowych.

© Kraina Świec Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store : Szata graficzna KQSDesign.pl